KONFERENCE CZARMA a 4. členská schůze
18. září 2025, 9:00 – 16:30
Výukové centrum LF UK v areálu
Fakultní nemocnice Hradec Králové
REGISTRACE

Konference CZARMA a 4. členská schůze

Termín: 18. září 2025, 9:00 – 16:30
Místo: Výukové centrum LF UK v areálu Fakultní nemocnice Hradec Králové
Sokolská 281, 500 05 Hradec Králové – Nový Hradec Králové
Kapacita: 170 na místě + online (neomezeně)


Česká asociace manažerů a administrátorů ve výzkumu, z. s. (CZARMA) Vás zve na třetí výroční konferenci CZARMA a současně svoji čtvrtou členskou schůzi. Letošní téma se zaměří na to, jak profesi projektových manažerek/manažerů a administrátorek/administrátorů (RMA) vnímají samotní vědci a vědkyně – jaká jsou jejich očekávání, zkušenosti a co podle nich dává spolupráci skutečnou přidanou hodnotu. Zaměříme se na pohled vědecké komunity v ČR i zahraničí a budeme diskutovat s osobnostmi české vědecké scény. Pozornost bude věnována i rozvoji nové profese data stewardů. Den uzavřeme tradiční členskou schůzí CZARMA, informacemi o fungování spolku a prezentacemi jeho aktivit.

Součástí akce bude i poster sekce.

Zájemci o sdílení dobré praxe a diskusi v rámci tematických skupin CZARMA jsou srdečně zváni k účasti na neformálních diskusních kulatých stolech, které se uskuteční den před konáním akce, tedy 17. září 2025, od 14:00 do 16:00 v místě konání konference. Kulaté stoly budou zaměřeny na konkrétní dovednosti vymezené v evropském rámci kompetencí RM Comp, který popisuje klíčové oblasti práce RMA a nabídnou prostor pro sdílení zkušeností, inspiraci i společnou reflexi české praxe.

V neposlední řadě Vás zveme, abyste si přišli popovídat a pobavit se s dalšími CZARMA členy na networkingové setkání den před konáním akce, tedy 17. září 2025, od 18:00 do 22:00.

PROGRAM (ke stažení)

Plakát oznamující konferenci CZARMA a 4. členskou schůzi s programem a fotografií úsměvných účastníků.

Profily řečníků

Ida Součková Olšová

Ida má pracovní zkušenosti z různých typů organizací – od státní správy a samosprávy, nadnárodní společnosti přes zahraniční univerzitu až po současnou pozici na Masarykově univerzitě (MU). V prostředí výzkumných projektů a projektové podpory se pohybuje od roku 2012, za tu dobu se na Rektorátu MU podařilo vybudovat tým zkušených expertů na širokou škálu možností financování výzkumu.  

Petra Vaculíková

Působí jako vedoucí Centra projektové podpory na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, kde odpovídá za strategii fakulty. Nejvíce ji baví komplexní interdisciplinární projekty v oblasti humanitních a sociálních věd. V projektovém managementu se pohybuje 10 let. Aktuálně poskytuje podporu jako research-advisor v pre-award fázích mezinárodních projektů převážně v rámci Horizonu Europe. Věří, že spolupráce a sdílení je víc než konkurence a soutěživost.

Matouš Glanc

Matouš vede Czexpats in Science, nezávislou organizaci, jejímž cílem je rozvíjet vědu v Česku pomocí zkušeností ze zahraničí, aby byla více otevřená, světová a ambiciózní, a budovat komunitu všech, kdo sdílí tuto vizi. Jako rostlinný buněčný biolog působil řadu let na mezinárodně uznávaných pracovištích ISTA v Rakousku a VIB v Belgii, kde mj. díky špičkové podpoře tamní Grants office získal prestižní postdoktorandské granty EMBO a MSCA.

Kamil Kuča

Je profesor toxikologie, zaměřuje se na výzkum a vývoj léčiv, zdravotnických prostředků a inovativních biotechnologických řešení. V letech 2016–2024 byl rektorem Univerzity Hradec Králové. Působí jako vědec v Centru biomedicínského výzkumu FN HK a v Centru základního a aplikovaného výzkumu UHK, kde se věnuje také transfer technologií, podpoře inovačních projektů a propojení akademického výzkumu s průmyslovou praxí. Jako konzultant spolupracuje s několika startupovými společnostmi.

Alice Němcová Tejkalová

Alice analyzuje žurnalistiku v projektu Worlds of Journalism Study, kde spolukoordinuje střední a východní Evropu. Vede katedru žurnalistiky na FSV UK, garantuje doktorský program Mediální a komunikační studia a magisterský program Erasmus Mundus. Je spoluřešitelkou evropského projektu ReMeD a garantkou mediální výchovy pro ČT edu. Dříve byla děkankou FSV UK a redaktorkou sportovní redakce ČT. Je místopředsedkyní Komise rovných příležitostí ČOV.

Klára Šeďová

Klára je profesorkou na Ústavu pedagogických věd Filozofické fakulty MU a vědeckou ředitelkou Národního institutu SYRI, v němž také vede výzkumnou skupinu zaměřenou na vzdělávání.   Zabývá se především tématy výukové komunikace, kvality výuky, vzdělávacích výsledků žáků a vzdělanostních nerovností. V rámci Národního institutu SYRI využívá interdisciplinární propojení s vědci z jiných oborů a věnuje se otázce, jak skrze vzdělávání budovat společenskou rezistenci.  

Petr Svoboda

Vystudoval vývojovou biologii na PřF UK, doktorát z buněčné a molekulární biologie získal na University of Pennsylvania. Po postdoku na Friedrich Miescher Institute v Basileji se vrátil do ČR, od roku 2007 vede Laboratoř epigenetických regulací na ÚMG AVČR. Je profesorem buněčné a vývojové biologie. Od roku 2023 je předsedou Rady ÚMG AVČR.  Nemá o řízení vědy iluze a s krátícím se časem, který mu na Zemi zbývá, úměrně roste jeho odpor ke zlodějům času a těm, kteří mu radí, jak by měl dělal vědu.

Helena Reichlová

Helena je experimentální fyzička zabývající se magneto-termálním transportem v kompenzovaných magnetických systémech. Zkoumá altermagnetické materiály pro snížení spotřeby energie v IT systémech. Doktorát získala na UK v roce 2016, byla Fulbrightovou stipendistkou na Ohio State University, postdoktorandskou zkušenost má z TU v Drážďanech jako stipendistka Nadace Christiane Nüsslein-Volhard. Poté řešila česko-německý grant GAČR a od října 2023 vede Dioscuri centrum na Fyzikálním ústavu AV ČR.

REGISTRACE

Registrace je otevřena do 30. 6. 2025 (v případě prezenční účasti), pro účast online se můžete registrovat do 5. 9. 2025. Účast na akci je spojena s konferenčním poplatkem 950,- Kč a je určena pouze pro členy a členky CZARMA (více informací k akci obdrží všichni e-mailem). Pokud ještě nejste členem CZARMA, neváhejte se zaregistrovat zde.

DOTAZY a KONTAKT

Dotazy zasílejte na adresu konference@czarma.cz.

TIPY NA UBYTOVÁNÍ A DOPRAVU

Hromadná doprava
Z autobusového i vlakového nádraží se k fakultní nemocnici dostanete linkou č. 1, 8, 9 nebo 24 (zastávka Fakultní nemocnice).

Doprava autem
Vzhledem k rozsáhlým stavebním úpravám a značně omezeným možnostem parkování v areálu fakultní nemocnice doporučujeme auto nechat doma. Malé množství parkovacích míst bude vyčleněno v těsné blízkosti areálu fakultní nemocnice u Univerzity Hradec Králové, bližší info bude poskytnuto později.

Ubytování
V Hradci Králové naleznete velké množství ubytovacích kapacit v různých cenových hladinách. Pro Vaše pohodlí doporučujeme následující hotely:

HOTEL GRAND****
K dispozici 25 pokojů (blokováno do 10.8.2025 – po tomto termínu pouze na dotaz).
Kontakt: grandhk@grandhk.cz
Cena: jednolůžkový pokoj - 1800,- Kč, dvoulůžkový pokoj 2100,- Kč + městský poplatek 40,- Kč/noc, případně 100,- Kč/noc; cena včetně snídaně
Heslo: CZARMA25
Vzdálenost od Výukového centra: 30 min chůze

EA Hotel Tereziánský dvůr****
K dispozici 26 pokojů (blokováno do 30.6.2025).
Kontakt: terezianskydvur@eahotels.cz
Cena: jednolůžkový pokoj – 2.240,- Kč, dvoulůžkový pokoj obsazený 1 osobou – 2.390,- Kč, dvoulůžkový pokoj - 2.690,- Kč + městský poplatek 40,- Kč/noc; cena včetně snídaně
Heslo: CZARMA25
Vzdálenost od Výukového centra: 30 min chůze

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info