CZARMA na EARMA

8. 9. 2022

Bez popisku

CZARMA na EARMA

V prvním květnovém týdnu se v norském Oslu sešlo více než 1 100 manažerů a administrátorů výzkumu na výroční konferenci EARMA, kterou pravidelně organizuje Evropská asociace manažerů a administrátorů výzkumu (EARMA).

EARMA sdružuje odborníky z různých oborů a oblastí – vysokých škol a výzkumných ústavů, průmyslu, veřejného i soukromého sektoru. EARMA spolupracuje s Evropskou komisí a s národními i mezinárodními grantovými agenturami. Je také důležitou platformou pro networkingová fóra, propojuje učební platformy a je místem pro sdílení zkušeností a dobré praxe.

O to více nás těší, že na letošní konferenci zazněla mezi desítkami přednášek na nejrůznější témata také informace o právě se utvářející České asociaci manažerů a administrátorů ve výzkumu (CZARMA). Naše aktivita vyvolala velký zájem a příslib úzké spolupráce do budoucna ze strany nejen EARMA, ale i dalších národních asociací v Evropě (dánská DARMA, nizozemská ARMA-NL, švédská SWARMA, …) i USA (NCURA). Prezentace z konference je k dispozici zde.

Sdílení zkušeností s těmito organizacemi po oficiálním vzniku CZARMA výrazně přispěje k naplnění hlavních cílů spolku, popsaných zde.

Uvidíme, co se nám společně podaří - za rok v Praze (EARMA 2023, 24. - 26. 4. 2023) na viděnou!


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info