Kudy dál v managementu výzkumu? Zapojte se do RM Roadmap!

5. 10. 2023

Bez popisku

2. října zahájil projekt RM Roadmap první „co-creation session“ – veřejnou konzultaci s národními komunitami manažerů a administrátorů ve výzkumu. Jedná se o skvělou příležitost, jak přispět k rozvoji této profese na evropské úrovni. Vaše příspěvky jsou vítány ZDE, jak se zapojit ZDE.

Ve stejný den představili českému publiku projekt RM Roadmap zástupci asociace CZARMA v komunitě tzv. ambasadorů, moderátorů národních komunit přispívajících k evropskému projektu. Projekt RM Roadmap, který koordinuje Evropská asociace manažerů a administrátorů ve výzkumu EARMA, realizuje politickou iniciativu ERA Action 17, která má prostřednictví rozvoje profesí podporujících výzkum posílit konkurenceschopnost Evropského výzkumného prostoru jako celku.

Cílem projektu RM Roadmap je propojit nové i existující komunity manažerů a administrátorů ve výzkumu, aby společně vytvořili koncensus o budoucnosti své profese. K tomu poslouží „Knowledge and Community Platform“, na níž je vítána účast každého z nás a kde od 2. do 13. října probíhá diskuse na téma národních sítí a asociací, první tzv. „co-creation session“. Celkem je plánováno pět „co-creation sessions“:

  • v březnu 2024 na téma dovedností a kompetencí manažerů ve výzkumu,
  • v červnu 2024 na téma příležitostí ke vzdělávání, networkingu a profesnímu rozvoji,
  • v listopadu 2024 na téma rámců pro kariérní rozvoj a
  • v březnu 2025 na téma přidané hodnoty managementu výzkumu.

Výsledky projektu budou publikovány na "RM Helix", která je také otevřená všem členům odborné komunity manažerů ve výzkumu.

Ambasadory asociace CZARMA k projektu RM Roadmap jsou:

Ladislav Čoček (vedoucí PS Projekty)

Lenka Chvojková (vedoucí PS Finance a členka předsednictva)

RM Roadmap intro 1
RM Roadmap intro 2

Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info